Upravit stránku

Program dne:

Velký sál

 • 9:30 - Veronika Jiříčková - 2 000 Km s koloběžkou po Irsku
 • 11:15 - Tomáš Štěpán - Kanada - Můj druhý domov 
 • 13:00 - Petra Kumpoštová - CHile, Navarino, Velikonoční ostrovy
 • 14:45 - Karel Štěpánek a Jarda Bouzek - TRAVEL zvedni zadek SHOW
 • 16:30 - Pavel Svoboda - Cesty na sever
 • 18:15 - Petr Horký - Jak se točil film Civilizace, dobrá zpráva o konci světa
 • 20:00 - Petr Jan Jurečka - Fotograf z Pardubic na kole k moři

Malý sál

 • 9:30 - Jarda Bouzek - Jak fotit na cestách
 • 11:15 - Denisa Zmeškalová a a Karolína Kilhofová - 9 mexických států 
 • 13:00 - Jakub Greschl - Cestování s handicapem: Nic není nemožné
 • 14:45 - Martin Mykiska - Byl jsem rok v Antarktidě
 • 16:30 - Vladimír Hauk - Vinnetou road trip 
 • 18:15 - Kateřina Veselá - Indonésie
 • 20:15 - Lukáš Zeman - Uganda

Velký sál:

09:30 - Veronika Jiříčková - 2 000 Km s koloběžkou po Irsku

Co všechno se dá zažít za 40 dní na 2000 km dlouhém putování po Irsku na koloběžce? Všudypřítomná zeleň, ohromující modř oceánu, osvěžující kapky deště a všechny odstíny oblohy při západu slunce. Někdy jsem se dělila o prázdné úzké silničky jen s ovcemi, jindy jsem si užívala vychlazený Guinness za zvuků tradiční irské hudby ve společnosti úžasných lidí, které už dnes můžu nazývat přáteli.

Cena 140 Kč


11:15 - Tomáš Štěpán - Kanada – můj druhý domov

Kanada je rozlohó druhá největší země světa. Na procestování celé země by člověk potřeboval několik životů. Díky pracovnímu povolení se do Kanady každoročně vracím. Velice rád vám předám svoje zkušenosti z procesu žádání o víza a hledání práce.

Mé tólavé bote mě opět táhle za dobrodružstvím a proto jsem zamířil do skalnatých hor Alberty. Alberta´s Rockies jsou hotovým rájem pro horala a fotografa. Vykópeme se v ledových jezerech, zavandrujeme v divokých horách a vylezeme ty nejkrásnější místní hore. Sjedeme divokó řeko na kajacích a strávíme nějaký čas v přírodních léčivých pramenech.
Podíváme se i do další provincie. Britská Kolumbie nabízí divoké hore a nespótanó přírodo, která je domovem pro elky, sobe, lose, vlke, horské koze, ovce, pume a všemi respektované medvědy grizzly.

Porovnáme evropské styl života s tím americkým. Kanada mě natolik uchvátila, že jsem se rozhodl doé této země pořádat každoroční expedice pod mým vedením.

Kanada je země možností a krás. Země, kde medvědi dávají dobrou noc.

Cena 140 Kč


13:00 - Petra Kumpoštová - Svérázné a dech beroucí chilské ostrovy

Devět dlouhých měsíců jsem brázdila krásy Jižní Ameriky. Nohy mě zavedly až do Chile, kde jsem nemohla na cestě minout tři nádherné ostrovy tohoto státu. Barevný Chiloé, který se stal útočištěm neskutečně krásné fauny a flory. Divoký a nespoutaný ostrov Navarino, který je součástí souostroví Ohňové země, a mystický Velikonoční ostrov, kde se při pohledu na sochy Moai tají dech. Každý ostrov nabízí zcela jinou krajinu. Všechny ostrovy ve mně vyvolaly stejné dojmy. Že lidská bytost na tomhle světě není tím hlavním hybatelem. Vezmu vás na treky panenskou přírodou a k monumentům, nad kterými zůstává rozum stát

Cena 140 Kč


14:45 - Karel Štěpánek, Jarda Bouzek - TRAVEL zvedni zadek SHOW

Nová netradiční TRAVEL TALK SHOW Humorný interaktivně inspirativní pokec Karla Štěpánka a Jardy Bouzka.
Tentokrát o USA a KANADĚ.

O čem je TRAVEL zvedni zadek SHOW?
Jedná se o zcela nový koncept zábavného pořadu se zaměřením na cestování s vybranou skupinou zemí, které cestovatelé navštívili a o své zkušenosti se s vámi podělí i na cestovatelském festivalu v Pardubicích!

Show je rozdělena do tematických bloků, při kterých se dotkneme například praktických informací, bizarních příběhů, kulinářství nebo TOP 10 míst a zážitků. Nebude však chybět ani kulturní vložka, host a soutěž o ceny!

Stavte se v hlavním sálu, bude to nářez! Uvidíte, co jste neviděli, uslyšíte, co jste neslyšeli ;-)

Cena 140 Kč


16:30 - Pavel Svoboda - Cesty na sever

Daleký evropský SEVER v sobě skrývá surovost přírody, prostor pro outdoorové výpravy i jistou dávku návykovosti. Na Islandu se vydáme na dvoutýdenní trek po jednom z nejodlehlejších míst ostrova, poloostrově Hornstrandir. Místu, kde dávají polární lišky dobrou noc. Zimní Grónsko byl splněný sen, jak vypadá život v inuitské vesnici? Strmé skalní stěny a barevné rybářské vesničky na norských Lofotech. Čarokrásný podzim v Laponsku zvaný ruska vrcholí již během září, exploze sytých barev rozzářila severskou tundru. Dlouhé treky divočinou finského i švédského Laponska doprovázejí stáda sobů, rybaření a romantika v pohádkových srubech. Po nocích tančí po severské obloze polární záře. Přijďte si užít vyprávění z několika dobrodružných cest po drsném severu, které nadchne každého milovníka divoké přírody.

Cena 140 Kč


18:15 - Petr Horký - Jak se točil film CIVILIZACE - DOBRÁ ZPRÁVA O KONCI SVĚTA

Pětadvacet let cestuji po celém světě. To je hodně. Samotného mne to číslo leká. A, pravda – nakolik jsem na začátku svoji práci považoval za práci snů, teď občas odmítám nabídky k cestám, a ani se mi ven nechce. Ne snad proto, že by mne svět nebavil a nezajímal, ale proto, jak často už se k filmařům místní lidé chovají škaredě. Kolikrát udělali zkušenost, že filmaři něco natočili a pak o tom lhali, pak místním za jejich laskavost poslali zpátky mediální lež. Vím o tom, proto mám občas i pochopení pro nevraživost těch, kteří se ocitnou před naším objektivem.
V roce 2015 jsem natáčel v egyptském Ábusíru s českými archeology a jednou večer jsme kouřili šíšu společně s jejich šéfem, prof. Miroslavem Bártou. Myslím, že jsme oba byli překvapení tím, že se naše zkušenosti ze světa a z vědy potkávají… Nakonec jsme si o pár měsíců později plácli a pustili se do natáčení distribučního filmu o tom, jak se mění svět a lidské civilizace. Začali jsme společně cestovat po celém světě – od amazonských indiánů přes Velikonoční ostrov až po Evropu. Setkávali jsem se s lidmi jako Jane Goodall anebo John Tainter. A skládáme z toho film – ne o konci světa a o tom, jak dopadneme blbě (jak mnoho lidí tvrdí), ale o tom, že svět a jeho budoucnost vždycky rozhodovali živí lidé – ani ti co už umřeli, ani ti, co se ještě nenarodili – ano, jsem to my. Budoucnost bude taková, jakou si ji uděláme…

Cena 140 Kč


20:00 - Petr Jan Juračka - Z Pardubic na kole k mořím

Začalo to velmi nenápadně. V rámci příprav na vysokohorskou expedici jsem si koupil kolo a začal na něm drandit po té naší pardubické placce. A jak mě to začínalo bavit víc a víc, jezdil jsem dál a dál, až přišla chuť zkusit dojet ještě dál. Společně s kamarádem Ivánkem jsme nakonec vyrazili z Pardubek do Krkonoš a šlapali na kolech od pramene Labe kolem jeho toku až k Severnímu moři. To Vám byla neuvěřitelná jízda! Labe se měnilo každým dnem k nepoznání, stejně jako my dva. Kromě toho, že nám narostla nám stehna, umastily se vlasy a oseděli jsme si zadky, jsme našli v bikepackingu zalíbení a tak jsme přesně o rok později vyrazili i s pořádnými bajky na Faerské ostrovy v Atlantském oceánu. Všichni nám o ostrovech tvrdili, že na kola tenhle výlet opravdu vhodný není a že jsme se zbláznili. A výsledek? Všichni měli sice pravdu, ale o to větší to byla legrace!

Cena 140 Kč


Malý sál:

9:30 - Jarda Bouzek - Jak fotit na cestách 

Na přednášce si povíme o našem 4 měsíčním putování napříč Mexikem. Ukážeme vám nejhezčí pláže Yucatánu, přírodu krásného a málo objeveného Chiapasu, historii Mexico City a pokocháme se i severem Mexika. Nevynecháme šnorchlování, aztécké i mayské pyramidy, zvířata, jídlo, mayskou kulturu, katedrály, katakomby, spousty nádherných, ale ne tak známých cenotes.

Cena 100 Kč


11:15 - Denisa Zmeškalová a Karolína Kilhofová - 9 mexických států

Na přednášce si povíme o našem 4 měsíčním putování napříč Mexikem. Ukážeme vám nejhezčí pláže Yucatánu, přírodu krásného a málo objeveného Chiapasu, historii Mexico City a pokocháme se i severem Mexika. Nevynecháme šnorchlování, aztécké i mayské pyramidy, zvířata, jídlo, mayskou kulturu, katedrály, katakomby, spousty nádherných, ale ne tak známých cenotes.

Cena 100 Kč


13:00 - Jakub Greschl - Cestování s handicapem aneb Nic Není Nemožné

Handicapovaný cestovatel Jakub Greschl od narození bojuje s následky dětské obrny. Ani to jej však nezastavilo před splněním velkých cestovatelských snů. Během let 2008 až 2019 se z rodného Holýšova na Plzeňsku vydával opakovaně do světa a procestoval 31 zemí. V posledních dvou letech se o své zážitky pravidelně dělí s veřejností. Která místa jej zaujala nejvíce? A jaká jsou specifika cestování s handicapem?

Cena 100 Kč


14:45 - Martin Mykiska - Byl jsem rok v Antarktidě

Přednáška dokonale přibližuje polární prostředí a zimování tří mužů na svérázné polární základně, jejich každodenní život i dobrodružství při výpravách do okolí pěšky, na lyžích či na lodi. Fotografie zachycují velice detailně život tučňáků, tuleňů, rypoušů, lachtanů a dalších živočichů, často od samého narození až po tvrdý boj o přežití v nehostinné polární přírodě.

Cena 100 Kč


16:30 - Vladimír Hauk – Vinnetou Road Trip

Kdo by neznal Vinnetoua, slavného náčelníka Apačů. Kdo by netoužil stát na stejných místech, kde Vinnetou uzavřel pokrevní bratrství s Old Shatterhandem, kde bojoval se lstivým Santerem či kde naposledy vydechl v náruči svého bílého bratra. Existují tato místa v reálném světě nebo jen ve fantazii Karla Maye? Odpověď na tuto otázku jel na svém roadtripu hledat nefalšovaný greenhorn a romantik Vláďa Hauk. Sice neskolil grizzlyho nožem, ani nebojoval se zrádnými Oglaly, ale ujel 6000 mil divokým západem, aby navštívil americké národní parky a další místa inspirovaná dobrodružstvími z románu Vinnetou. Zjistil, že slavná knížka Karla Maye není pouhou fikcí, ale že místa i příběhy v ní popsané až neuvěřitelně sedí. Nevěříte? Uvidíte! Howgh 😊

Cena 100 Kč


18:15 - Kateřina Veselá - Indonésie

Poznávání krás Indonésie, rozličných ostrovů, pláží i vulkánů v podání upovídané Káti stojí za to. Podíváte se na Bali, Lombok, Jávu a další ostrovy.

Cena 100 Kč


20:15 - Lukáš Zeman - Uganda

Uganda Zelený ráj zvířat na rovníku
Lucie a Lukáš Zemanovi

Navštivte s námi Ugandu, rovníkový africký stát plný zeleně a rozmanité krajiny. Potkáme se nejen s gorilami a šimpanzi, ale i s obvyklými zástupci africké divočiny a s každodenním ugandským životem včetně domorodého kmene.

Cena 100 Kč


Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti