Upravit stránku

 • Čtvrtek - 12.11.2020

  Velký sál:

  16:30 – Ladislav Kalous – Thajsko, Malajsie, Indonésie – Jak jsme s Nasi Gorengem nedojeli na Flores

  Odkaz na web: https://www.spolusvetem.cz/)

  Prázdninové dobrodružství v jihovýchodní Asii, které dopadlo úplně jinak, než jsme plánovali. Navštívíme spoustu chrámů, vydáme se do pralesů, na čajové plantáže a rýžová pole, budeme se potápět v úžasném barevném světě. Jedna návštěva v nemocnici a naše cesta i život se obrátí naruby.

  Cena 145 Kč.


  18:15 – Vladimír Váchal – Křest knihy – Únosně výstřední, 77 příběhů napříč světem

   

  18:30 – Vladimír Váchal – Írán – dnešní podoba Perské říše

  Odkaz na web: http://vachalvladimir.cz/

  Islámská republika Írán je zemí, která se těší nebývale negativnímu obrazu napříč celý světem. V médiích jen těžko najdete nějaké pozitivní reportáže či radostné zprávy z tohoto koutu světa. Existují však výjimky a není jich málo. Pokud se na Islámskou republiku Írán podíváme okem cestovatele, zjistíme že se jedná o neuvěřitelně přátelskou a historicky bohatou zemi.

  Vladimír Váchal se Íránu věnuje již přes 10 let. V minulosti zde žil a vystudoval perštinu. Do Íránu se každý rok pravidelně vrací, a to ať už jako průvodce svých expedičních výprav či tlumočník pro naše velvyslanectví a české firmy, které mají zájem zakotvit na zdejším trhu.
  S přednášením o řadě zemích světa má Vladimír bohaté zkušenosti a zejména jeho přednášky o Íránu se těší popularitě již několik let. Právě proto nyní přichází s novou podobou přednášky o Islámské republice Írán, která nabídne nejen nové fotografie, ale i pohled obohacený o informace k současné situaci, která hýbe světem. Jak to dnes v Íránu vypadá? Jak se dnes po Íránu cestuje? Nejen tyto otázky budou v rámci přednášky zodpovězeny.

  Cena 145 Kč.


  20:15 – Dan Bárta – Na cestách za vážkami + koncert

  Odkaz na web: http://danbarta.cz/cz/index
   

  Dan je známý nejen jako skvělý zpěvák, ale také velký cestovatel a milovník vážek. Povypráví Vám o zážitcích z cest napříč světem za vážkami.
  A po skončení přednášky pro Vás máme ještě připravený jako bonus cca 30-40 minutový koncert Dana a jeho kytaristy.

  Cena 220 Kč.


  Malý sál:

  16:30 – Jiří Kalát – Pořádek a chaos – Maroko a Mauretánie

  Odkaz na web: http://jiri-kalat.cz/

  Maroko a Mauretánie, dvě africké země, sousedi, které jsou však naprosto rozdílné. Přestože se Mauretánie zmítá mezi chaosem i nepořádkem, dokáže nabídnout nádherné perly a neskutečné zážitky. Oko Afriky je jedním z nich, starobylé knihovny v Chinguetti další a na čtrnáctihodinovou jízdu v nákladním vagonu vlaku s rudou nikdo jen tak nezapomene. Maroko oproti tomu nabízí luxus, nádherné památky i fungující infrastrukturu. Jména jako Tanger, Marakéš nebo Sahara vzbuzují představu Orientu v jeho nejčistší podobě. Trvalo mi přes čtyřicet dní obě země projet, je za mnou více jak šest a půl tisíce kilometrů strávených ve vlaku, v autobuse, v džípu, stopováním u silnice, hikováním v horách nebo popíjením stovek (možná tisíců) skleniček berber whisky. O tom všem je toto povídání.

  Cena 99 Kč


  18:15 – Dominik Barták – Kosovo – Země, která (ne)existuje?!

  Okružní cesta po nejmladším evropském státu, jehož existence či neexistence vyvolává i po 12 letech vzrušené debaty, a obava z možné eskalace problémů je všudypřítomná. Země plná bohaté historie, střetu kultur, ale také automyček a obchodu všeho druhu, neobydlených domů a lidských příběhů, ze kterých mrazí.

  Cena 99 Kč.


  20:00 – Marek Žďárský – S Markem za Gorilami

  Povídání o práci 15 let ošetřovatelem v zoo goril a ostatních lidoopů a o cestách za nimi do volné přirody Ugandy, Rwandy a Konga. Marek se svého času staral i známou gorilu Moju.

  Cena 99 Kč.

 • Pátek - 13.11.2020

  Velký sál:

  16:30 – Martin Šonka a jeho cestování po světě

  Odkaz na web: www.martin-sonka.cz

  Martin Šonka - známý akrobatický pilot, mistr světa v Red bull air race a také člověk, který procestoval svět křížem krážem. S Martinem si bude formou rozhovoru a formou Vašich dotazů povídat moderátorka Českého rozhlasu Lenka Váhalová. Přijďte si poslechnout nevšední povídání Martina Šonky o tom, jak cestuje a necestuje jeden z nejznámějších pilotů současnosti.

  Cena 190 Kč


  18:15 – Ha Thanh Špetlíková a Arthur F. Sniegon – Kongo a Středoafrická republika

  Odkaz na web: https://www.save-elephants.org/

  Výběr fotografií a videí z výpravy do Republiky Kongo a Středoafrické republiky na sklonku roku 2019. Ha Thanh cestovala měsíc savanou, pralesem i pobřežím s Arthurem, který v oblasti mnoho let působí v ochraně přírody. Během jejich cesty se setkávají s místními domorodými obyvateli a překonávají bezpočet policejních i vojenských kontrol, které v této části světa cestovateli ztrpčují život. Mají štěstí na pozorování divokých slonů pralesních i skupiny habituovaných nížinných goril. Navštěvují jednotky detekčních psů, mapují černý obchod s tzv. bushmeatem a poznávají také činnost organizací na ochranu a rehabilitaci luskounů, šimpanzů a mořských želv.

  Cena 155 Kč


  20:15 – Pavel Pavel – Velikonoční ostrov

  Pavel Pavel je leckým – vystudovaným technikem, komunální politikem, důchodcem… Veřejnost jej však zná především jako mezinárodně uznávaného experimentálního archeologa. Svůj první pokus realizoval ve svých devětadvaceti letech – doma ve Strakonicích si postavil dvanáctitunový model sochy Moai z Velikonočního ostrova a tu „rozpohyboval“ pouze pomocí lan a za asistence malé skupinky lidí.Jeho činnosti jsi všiml známý experimentální archeolog Thor Heyerdahl, který se Velikonočnímu ostrovu a sochám Moai dlouhodobě věnoval. Netrvalo dlouho a v roce 1986 dostal Pavel Pavel příležitost vyzkoušet si své pokusy v praxi: „Když mě Thor řekl, že mě vezme s sebou na Velikonoční ostrov, řekl jsem bez přemýšlení ‚yes‘.“ Od 90. let navštěvuje Pavel tento ostrov v Polynésii několikrát do roka.

  Cena 155 Kč


  Malý sál:

  16:30 – Vladimír Hauk – Na dvakrát přes Tichý oceán

  Odkaz na web: http://vladimirhauk.cz/

  Na cestě kolem světa musíte dříve nebo později narazit na největší louži planety. Překonání Tichého oceánu zařadil Vladimír Hauk do dokonale připraveného plánu čtvrté etapy cesty.

  Jenže, chvilka nepozornosti v kombinaci s dírou v chodníku znamenala i díru v noze. Následovalo poznávání indonéských nemocnic, a nakonec i předčasný návrat domů. Droga jménem cestování je však silně návyková. Cesta přes Tichý oceán o půl roku později se už Vláďovi podařila.

  Co všechno při obou cestách zažil? Objevil barevný indonéský slum a navštívil papuánský korálový ráj Raja Ampat. Strávil poučný víkend s thajskou kamarádkou a partě filipínských děvčat pomáhal se vzděláváním vesnických dětí. Toulal se papuánskou vysočinou, kde ochutnal tradiční MUMU pečeni, která nemá nic společného s lidským masem. Prožil nečekaně bláznivou australskou noc, obdivoval krásu Havaje i kalifornského San Francisca. Úspěšně odolal všem nástrahám domorodých žen.

  O příběhy z obou pokusů o překonání Tichého oceánu, při nichž navštívil Thajsko, Indonésii, Západní Papuu, Filipíny, Papuu Novou Guineu, Austrálii, Havaj a San Francisco, se s vámi podělí ve svém novém povídání.

   

  Cena 99 Kč.


  18:15 – Jaroslav Bouzek – Přírodní divy Havajských ostrovů

  Odkaz na web: https://www.theworldinpictures.cz/cs/profil/

  Havajské ostrovy jsou nazývány perlou Tichomoří a pokud sem vyrazíte jistě uznáte, že jde skutečně o skvost. Odedávna byly tyto ostrovy opředeny mnoha mýty a dnes lákají cestovatele a turisty z celého světa na velikou spoustu přírodních krás. Korálové útesy, doutnající sopky, láva stékající po úbočí do oceánu a deštné lesy, to vše zde můžete vidět a obdivovat. V nové slideshow Jardy Bouzka navštívíme čtyři havajské ostrovy a to Oahu, Maui, Big Island a také Kauai. Nechte se inspirovat a unést skvělou atmosférou.

  Cena 99 Kč.


  20:15 – Martin Doleček – Sám kolem světa svérázně

  Odkaz na web: martindolecek.com

  známý mezi jachtaři také jako ,,námořní svéráz” se rozhodl, že na malé plachetnici obepluje sám zeměkouli. Vyplul z karibského Martiniku a po mnoha úskalích a peripetiích to teprve jako druhý Čech dokázal. Kolem světa dnes pluje mnoho jachtařů, ale výhradní sólo plavby je možné spočítat na prstech. Martin Doleček plul na amatérsky postavené malé plachetnici Alya II (7,7m) a na své pouti čelil mnoha nebezpečným situacím, jaké jen umí oceány osamělému jachtaři nastražit. Nejtěžší chvíle nastaly, když Alya II ztroskotala na pustém australském pobřeží, kde žila jen divoká prasata a mořští krokodýli. I když se zdálo, že je konec, vůle, odvaha, štěstí a spousta skvělých přátel pomohly Martinovi zpět na jeho velkou plavbu, kterou v roce 2019 úspěšně dokončil.

  Cena 99 Kč.

 • Sobota - 14.11.2020

  Velký sál:

  09:30 – Petr Juračka – Cestování s drony

  Odkaz na web: http://petr.juracka.eu//

  Pro Petra Jana Juračkou jsou drony jsou jedním z hlavních tvůrčích nástrojů, a tak je nenechává doma ani při těch nejdivočejších výpravách. Dron jej doprovázel jak ve vysokých horách (K2 v Pákistánu, Ama Dablam v Nepálu, Kilimandžáro v Tanzanii), tak v tropickém pralese Ekvádoru, mořských pobřežích Austrálie, Jižní Afriky, Indonésie, Černobylu či Irska. Naposled sužoval svůj dron na Islandu, kde přišel o tři vrtule, joystick s ovladače a několikrát proletěl silným deštěm, aby nafotografoval nejkrásnější duhu svého života. A jak to vše dopadlo? To ještě teď neví ani on sám, ale velmi rád Vám to poví na přednášce. Nečekejte prosím od Petra odbornou přednášku, ale spíše uvolněné vyprávění plné postřehů ze života fotografa na cestách.
   

  Cena 145 Kč


  11:15 – Pavel Svoboda – Guatemala a Kolumbie - sopky, treky, indiáni

  Odkaz na web: http://www.photo-svoboda.cz/

  Výprava za krásami Střední a Jižní Ameriky. Guatemala je svůdná exotická indiánka, nespoutaný andský živel. Čekají nás výstupy na nejvyšší sopky Střední Ameriky, lávu chrlící vulkán Fuego, živelná tržiště i mayské pyramidy. Atraktivní, svěže zelená Kolumbie se v posledních letech stává novou cestovatelskou destinací na mapě Jižní Ameriky. Andské dobrodružství s příchutí silné kávy, veselých lidí a záběrů z dronu. Dlouhé treky, koloniální městečka i pobřeží Karibiku. Latinskoamerická delikatesa. Autor přiveze na festival svoji druhou knihu o velké půlroční cestě po Asii a kalendář 2021.
   

  Cena 145 Kč


  13:00 – VANDRÁCI VAGAMUNDOS – Tři měsíce vandrovali po střední Americe

  Odkaz na web: https://vandraci.com/cs/

  Herci Pavel Liška, Honza Révai a kameraman Hynek Bernard – VANDRÁCI VAGAMUNDOS - tři měsíce vandrovali po střední Americe. Nejdřív byli viděni v Panamě, pak mířili do džunglí Kostariky, vandrovali po velké Nikaragui, přes varování projeli Honduras, pak i zemi plnou vulkánů El Salvádor, nádhernou Guatemalu, maličké Belize a obrovské Mexiko. Vybavili se kamerami, foťáky a dronem. Chtěli poznat místní kulturu, indiánské legendy a zažít i nečekané. Vandráci Pavel Liška a Honzou Révai, kteří se svými besedami projeli křížem krážem celou naši republiku, na jedné ze svých posledních přednášek představí i to, co se nevešlo do jejich cestovatelsko zábavného pořadu na Prima COOL. Dozvíte se také něco o přípravách nové cesty, na kterou se vydají začátkem roku 2021. Čas bude i na dotazy diváků a autogramiádu.

  Cena 160 Kč


  15:00 – Klára Kolouchová – Kanchenchunga & K2 – Vlastní cestou

  Odkaz na web: http://klarakolouchova.cz/

  Klára Kolouchová se stala první Češkou v historii, která zdola tři nejvyšší hory na Zemi. Po výstupu na Mount Everest (8.848 m n.m.) v roce 2007, stanula Klára v roce 2019 na vrcholech hned dvou osmitisícovek - posvátné Kanchenjungy(8.586 m n.m.) a nedlouho poté i na okouzlující a nemilosrdné druhé nejvyšší hoře světa K2 (8.611 m n.m.)!

  Pražák, ale nedá se říci, že by byla křtěná poklidnou Vltavou. Do vínku jí bylo dáno nadšení pro věc, zvídavost, touha objevovat - žít. Svým elánem dokáže strhnout okolí, její optimismus spojený s chutí stále něco podnikat je neudolatelný. Není to ale jen touha po dobrodružství, po něčem stále novém, ale i hledání a nalézání zákonitostí našeho života, jeho smyslu. Je to o duševní pohodě, schopnosti se i zastavit, ale pak zcela určitě zase vyrazit za něčím novým. Výzva, je asi to správné slovo, na které Klára slyší; to je její slabost - nebo síla?

  Na svou první osmitisícovku Cho Oyu (8.201 m n.m.) vystoupila v roce 2006 s Tashi Tenzingem, vnukem slavného Tenzinga Norgaye. Mezi její další zdolané vrcholy patří také nejvyšší hory kontinentů jako Aconcagua (6.959 m n.m.), Mount McKinley (6.094 m n.m.) nebo Elbrus (5.642 m n.m.).

  Cena 160 Kč


  16:45 – Josef Vrtal – Na cestách s dcerami

  Odkaz na web: https://www.instagram.com/expert_pepa/

  Známý specialista na auta z Autosalonu Pepa Vrtal bude vyprávět o svém cestování po světě a také o tom, jaké je to vzít své dvě dcery na tyto cesty.

  Cena  160 Kč


  18:30 – Honza "Tráva" Trávníček – (Obyčejné) Příběhy z nížin i velehor

  Odkaz na web: https://www.honzatravnicek.cz/

  Uběhlo již mnoho let, kdy Honza „Tráva“ Trávníček vyměnil atletickou kariéru za horolezeckou. Z mladého běhacího punkera se stal „rebel“ lezoucí do hor. Hlavním obsahem poutavé přednášky, kombinující video a fotky doprovázené autentickým komentářem, jsou zajímavé momenty z jeho cestovatelsko – lezecké historie. Nakoukneme však i do období, kdy manažerováním pomáhal kamarádům z legendární skupiny ZNOUZECTNOST. Takže i přesto, že se mu podařilo vystoupit na vrcholy pěti osmitisícovek, včetně těch nejobtížnějších – Annapurny a K2, tak jeho mottem je:

  Život není jen o samotných vrcholech, ale i o nádherné cestě k nim… Je tedy jasné, že se můžete těšit na poutavé vyprávění a obrázky nejen ze samotných expedic, ale i z jeho milovaného Nepálu, Tibetu a Pákistánu. Poznáte cestovatelsky zajímavá místa a seznámíte se s místními přátelskými obyvateli a poznáte, že s úsměvem se žije lépe. Společně se podíváte i na nejzajímavější pasáže z nejkrásnějších nepálských treků. Na závěr Honza představí svou první knihu a proběhne její křtění. Honza „Tráva“ Trávníček je jeden z nejzkušenějších českých himalájských lezců, který vystoupla již na pět osmitisícovek - Gašerbrum (2009), Manáslu (2011), Annapurnu (2012), K2 (2014) a Čo Oju (2016). Vysokohorské lezení bez kyslíkového přístroje a pobyt v horách se stalo jeho životní náplní a proto svůj čas dělí mezi vysokohorské expedice a nepálské treky, kde průvodcuje se svou přítelkyní Miri.

  Cena  160 Kč


  20:20 – Martin Písařík, Igor Brezovar – Po jedné stopě Afrikou

  Cestopisný dokument o cestě po Africe Martin Písařík, kterého můžete znát z televize nebo z divadel se rozhodl, že se vydá na velkou cestu. Společně se zkušeným cestovatelem Igorem Brezovarem usedli na své motorky a jeli vstříc novým zážitkům. Už mají za sebou tři výpravy. První vedla přes Turecko až do Iráku. Následující dvě výpravy absolvovali po východním pobřeží Afriky od Maroka do Nigérie. Další výpravy mají ještě před sebou.

  Dokument, který poběží na podzim v televizi, v sobě ukrývá mnoho zajímavých věcí a hlavně humoru. Nepůjde pouze o obyčejný cestopisný dokument, ale příběh toho, co Martin s Igorem prožívají na cestách, jak objevují nová a často nebezpečná místa a seznamují se s místním obyvatelstvem. Martin vás svým komentářem natolik zatáhne do děje, jako byste měli pocit, že jste po celou dobu cestovali s nimi.

  Je to výjimečné dílo, které spojuje dokument, cestopis, roadmovie a hraný film. Přináší nadhled, zábavu, nebezpečí, poučení, návody, strach a autentickou poezii.

  Cena  160 Kč


  Malý sál:

  09:30 – Petra Wenzelová – Ekvádor čokoládou oplývající, hudbou a tancem naplňující

  Před rokem jsem odletěla poznávat jeden z koutů naší planety, o kterém jsem snila celou vysokou školu. Tímto koutem byla Jižní Amerika. Kontinent mnoha protikladů. Vydala jsem se na pár týdenní cestu, ze které se vyklubalo nakonec devět úžasných měsíců. A první z navštívených zemí, kam jsem přiletěla, byl Ekvádor. Ekvádor se mi vrýval pod kůži čím dál více. Potkávala jsem všude milé lidi. Zbožňuji stopování. Ani sama jako ženská se ho nebojím. Měla jsem zkrátka vždy štěstí. V autech a kamionech jsem se snažila pilně konverzovat, máchala jsem rukama a nohama, co šlo, protože se španělštinou jsem v Ekvádoru začínala. Na všechny jsem se přirozeně usmívala. A úsměvem mi bylo opláceno. Výborná je ekvádorská bezmasá kuchyně. Na cestách jsme cumlali poctivou cukrovou třtinu. Pravé organické kakao z bobů na váhu seženete na každém rohu, a to je teprve chuť. Kolem je vše barevné, odevšad slyšíte hudbu, můžete zpívat a tančit s indiány. Ráda vám všechny ty barvy a radost ukážu.

  Cena 99 Kč


  11:15 – Lenka Kosmatová – Stopem z Mexika až do Kolumbie, sama a bez obav

  Odkaz na web: http://chicacheca.com/

  Cestovatelská přednáška vyvracející mýty o nebezpečí, stopování a cestování v mladém věku.
  Sama stopem po Střední Americe z Mexika přes Guatemalu, Salvador, Honduras, Nicaraguu, Kostariku, Panamu až do Kolumbie. O Střední Americe spoustu z nás nic neví a přitom je to kus světa plný panenských národních parků, vulkánů, indiánů, nádherných pláží, neprobádaných ostrovů, exotických zvířat, neznámé kuchyně a srdečných lidí. Přijďte se zaposlouchat do neuvěřitelných historek z cest Střední Amerikou plných rad a tipů, co v těchto méně navštěvovaných zemích vidět, dělat a ochutnat. Přednáška pro všechny – cestovatele i necestovatele, kteří chtějí vědět, jak vypadá svět na druhé polokouli.

  Cena 99 Kč


  13:00 – Jan Macháček – Kolumbií po českých stopách aneb hledání ztraceného času

  Odkaz na web: https://www.cestolet.cz/

  Pestrobarevná, temperamentní, rozmanitá, nádherná,... To všechno je Kolumbie. V jeden den jste v horách, kde je sotva 10 °C a druhý můžete běhat po poušti, kde je více než 40 °C. Hory se tu střídají s plážemi a kávovými plantážemi. Do toho všeho se místní neustále usmívají drsné historii konce 20. století navzdory.

  Do Kolumbie jsem se vypravil hledat ta samá místa, která před 50 lety navštívila moje rodina. Chtěl jsem najít rodinu kmotra mé tety a pak také Ford Mustang, kterým se tam můj děda před 50 lety projížděl. Díky mé neobvyklé misi, jsem zažil Kolumbii jinak než ostatní. Hodně času jsem strávil s místními a to mi možná pomohlo trochu pochopit, jak v této nádherné zemi chodí a také to, že ty stereotypy, nejsou úplně pravdivé.

  Na co se můžete těšit? 

  1. Na porovnání míst, které jsem vyfotil před 50 lety a nyní
  2. Nějaké ty cestovatelské tipy (hory, pouště, pláže, města,...)
  3. Na komplikovanou historii, ze které se i my můžeme vzít příklad
  4. A ještě komplikovanější síť mých kolumbijských kontaktů, díky kterým byla moje cesta tak úžasná.

  Kolumbie je úžasná, ani dva měsíce, nestačí k prozkoumání všech hor, pláží, pouští, pralesů a nádherných městeček. Na druhou stranu stačily, abych navštívil některá z míst, která před 50 lety vyfotili moji prarodiče a vyfotil je znova. Díky mé síti kontaktů jsem se projel starým Fordem Mustang Bogotou, navštívil slavné Escobarovo vězení, stal se učitelem na univerzitě anebo si vyrazil se sestrou Jana Krause na zmrzku (90 minut). Více

  Cena 99 Kč


   14:45 – Matouš Vinš – Skotsko: 8000 km na motorce do ráje fotografů

  Odkaz na web: http://www.matous-vins.cz/

  Do Skotska se budu vždy rád vracet a nikdy mě neomrzí. V květnu 2019 jsem do něj poprvé vyrazil na motorce, za naprostou svobodou a pořádným dobrodružstvím. Samozřejmě s foťákem a tentokrát i dronem. 2 týdny jsem se pak toulal kolem jezer, mezi horami, obdivoval nejhezčí pláže Evropy a bloudil zapomenutými silničkami na dalekém severu. Skotsko je nádherné za jakéhokoliv počasí a na projekci si jeho scenérie vychutnáte hezky v teple a suchu – na rozdíl ode mě. Čekají vás dechberoucí fotografie i akční videa.

  Cena 99 Kč


  16:15 – Karel Wolf – Cestování kolem světa s Karlem Wolfem

  Odkaz na web: kolemsveta.cz

  Cestovatel a fotograf Karel Wolf představí v novém formátu nejzajímavější místa, která navštívil za posledních 15 let na všech kontinentech. Afrika, Asie, Jižní Amerika, Nový Zéland, Reunion, Norsko. Sopky, solná pole, amazonská džungle a další místa, která stojí za to navštívit. Nechte se inspirovat, kam vyrazit během příštích měsíců.

  Cena 99 Kč


  18:15 – Vladimír Váchal – Súdán – to musíš zažít!

  Odkaz na web: http://vachalvladimir.cz/

  Súdán je opravdu země, kterou musíte zažít. Dokonalý koktejl afrického bizáru, drsné reality, písku, přátelských obyvatel a úchvatných pyramid, kterých je zde více než v sousedním Egyptě.

  Kulturní šok je náročným i obohacujícím prožitkem. Přijďte si poslechnout přednášku Vladimíra Váchala a zjistit jaké to je, opustit domácí stereotypy, komfortní zónu a zažít africký Súdán!

  Taková cesta, zopakovaná po čtvrtstoletí, nutně vyvolává řadu srovnání, ale také emocí… Jak se žilo v tehdejším Sovětském Svazu a nyní?

  Cena 99 Kč


  20:00 – Lukáš Matějček – DOBRODRUH Z PANELÁKU – Indie a Nepál

  Dobrodruh Lukáš Matějček vypráví o tom, jak v devatenácti vyrazil z Ostravy podruhé do světa. Už odmala věděl, že chce žít neobyčejný život. Děda mu jednou řekl, že by se měl snažit odlišit. Vzal si to k srdci a poté, co dostopoval do Íránu, se vydal na svou další cestu a odletěl na půl roku do nepálských hor učit děti angličtinu. Pak se přesunul do Indie – a právě ta mu změnila život. Skamarádil se tam totiž s výrobcem kožených doplňků, se kterým později založil úspěšnou módní značku. Teď o tom všem vydává knihu.

  Cena 99 Kč


  22:30 – Koncert Ready Kirken

  23:30 – Koncert Sabrage

  Majitelé VIP vstupenky a 4 denní mají vstup na koncert zdarma!!! 

  Cena za oba koncerty  160 Kč

 • Neděle - 15.11.2020

  Velký sál:

  09:30 – Vladimír Lemberk – Thajsko – těžká závislost

  Odkaz na web: stopy.cz

  Audiovizuální průvodce nejturističtější zemí Asie. Jak objevit dosud neobjevené? Jak si užít i ta nejprofláklejší místa? Čemu se vyhnout a co nevynechat? Thajsko je pro všechny věkové kategorie návštěvníků, zkušené i začátečníky, skupiny i samotáře, plážové povaleče i pralesní dobrodruhy.

  Pojďte nasát atmosféru asijských tržnic, pláží, deštných pralesů, budhistických chrámů i domorodých vesnic v horách. Pocestujeme ze severu na jih, od barmských hranic s vesničkami horských kmenů (některé i v 21. století bez elektriky), přes celou řadu národních parků s atraktivní a unikátní flórou i faunou, přes hektický Bangkok až na jih, kde se nacházejí ta nejznámější (a poněkud přelidněná) letoviska Phuket, Krabi, Ko Samui atd. Existuje v Thajsku dosud neobjevený ostrovní ráj?

  Přednáška obsahuje velké množství videí, záběrů z dronu i podvodní kamery a autentické zvukové nahrávky.

  Cena 145 Kč


  11:15 – Miroslav Bárta – Pohled do budoucna: minulost světa a my

  Odkaz na web: https://www.miroslavbarta.cz/

  Odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=x4olT6YBOcE

  Žijeme v epoše, která nemá obdoby? Je náš svět tak unikátní, jak si myslíme? A budeme první civilizací, která poroste věčně? Nebo je vše prostě jinak a jsme jen dalším kamínkem do mozaiky příběhů člověka na tomto světě? Naše civilizace, úroveň technologií a znalostí obecně, vyspělost komunikací a lékařské péče i míra blahobytu mluví samy za sebe. Stejně tak ovšem můžeme pozorovat, že podobně jako v minulosti i dnes čelíme dobře známým výzvám, jakými jsou nárůst byrokracie, fungování či selhávání elit, role společenské smlouvy i lídrů, nadbytek nebo naopak chybějící zdroje energie, ekonomické krize nebo (ne)schopnost přizpůsobit se proměnám přírodního prostředí. Jak tedy dopadneme?

  Cena 145 Kč


  13:00 – Roman Zach – Hledání ztracených světů

  Odkaz na web:https://www.ceskatelevize.cz/porady/12500835975-hledani-ztracenych-svetu/

  Herec Roman Zach si v novém cestopisném dokumentu splní svůj klukovský sen a vyrazí za dobrodružstvím do exotické Indonésie. A vydá se po stopách dávno zapomenutých civilizací, prožije starověké rituály, objeví kouzla panenské přírody, zatančí si z démony nebo ochutná domorodou pálenku uprostřed pralesa. Vydejte se společně s ním na výpravu do světů, které dávno považujeme za tracené a zjistíte, že i v dnešním světě je pořád co objevovat. Vyprávět o Jávě, Východní Jávě, Bali, Komodu, Floresu, Sumbě a Aloru bude ještě s režisérem Jirkou Novákem. A povídání s nimi povede moderátorka Českého rozhlasu Lenka Váhalová.

  Cena 145 Kč


  14:45 – Petr Horký – Filmování v mizerných podmínkách

  Odkaz na web: https://www.petrhorky.cz/

  Když si člověk něco ukrutně přeje, život nám to splní. Ale splněný sen vždycky vypadá jinak než ta naše prapůvodní představa! Přednáška o cestě od prvních prázdnin až na egyptské vykopávky, před čelisti žraloků, k amazonským indiánům, na skály s Adamem Ondrou i na severní pól - vždycky s kamerou a vždycky jinak, než jsem čekal…

  Petr Horký už 25 let cestuje s kamerou po celém světě. Tato přednáška nabízí pohled do filmařského zákulisí, je pozvánkou do filmového štábu, který si musí poradit ať se děje cokoli.

  Cena 145 Kč


  16:30 – Zvláštní host 

  Zvláštního hosta pro Vás odtajníme nejdéle první týden v září 2020.

  Cena 170 Kč


  18:15 – Marek Slobodik – Video, slideshow a povídání bánskobystrického cestovatele Marka Slobodníka z cesty napříč Afrikou na Jawách Pionýr

  Odkaz na web:http://afrika.napionieri.sk/
  Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=qidxmvbQmPI

  Začalo to nevinným výletem, kdy jsme po střední škole vyrazili poprvé na pionýrech okolo Slovenska. Každým rokem jsme chtěli vidět toho více, no a po devíti letech se nám podařilo přejet napříč celým kontinentem. Pojďte si poslechnout povídání o tom, jak jsme se prodírali zamrznutou Evropou do Afriky, kde nás čekalo 45 stupňové peklo v Sudánu a nekonečné přejezdy pouští, tlačení do obrovských hor v Etiopii či nekonečné pláže Mozambiku... Pět cestovatelů, 5 měsíců na cestách, 15 tisíc kilometrů na jedněch z nejhorších jednostopých motorových dopravných prostředků.

  Cena 160 Kč


  20:00 – Slávek Král – Stopařův průvodce zeměkoulí / Travel stand-up / Křest knihy


  20:15 – Slávek Král – Stopařův průvodce zeměkoulí / Travel stand-up

  Odkaz na instagram: www.instagram.com/coreytraveldog
  Odkaz fb: www.facebook.com/slavektravelblog

  Slávek Král cestuje už 9 let. Dvakrát objel svět stopem a na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku. Nastopoval přes 250 000 km po víc jak 84 zemích světa. V listopadu vychází Slávkovo první kniha “Stopařův průvodce zeměkoulí”. Ty nejzajímavější, nejbláznivější a nejextrémnější příběhy pohromadě.

  7 výletů z toho 5x půl roku a 2x roční cesta kolem světa. Navštívil 8 divů světa, dobrovolničil na víc jak 40 místech a pracoval v 19 státech. Stopnul si autobus, pohřební auto, několik lodí, trajektů, motorky, drogový dealery, ambulace, policisty, koně nebo letadlo.

  Z historek uvidíte například: Ztracení v pošti (Chile), řízení kamionu (Keňa), koupání s delfiny a želvami (Havaj), učení v Africe (Tanzánie), sandboarding (Nikaragua), jízda na kamionu (Botswana), výšková nemoc (Peru), selfie se slonem (Botswana), karneval v Rio de Janeiro (Brazílie), squat policejní stanice (Argentina), předjetí Rally Dakar (Argentina), malárie (Tanzánie), jak se stát porotcem školního divadleního festivalu (Keňa), revoluce naživo (Turecko), přespání u Masajů (Tanzánie), jak nechat válet děti sudy, aby u toho zpívali českou hymnu (Malawi), rok bydlení v autě (Nový Zéland), bungee u Victoriiných vodopádů (Zimbabwe) nebo přestopování poustě (Čína). Slávek pořádá svůj “Travel Stand-Up Festival” a vychází mu podcast “Cestování nové generace”.

  Vystoupí také spolucestovatelka 🐕 Corey, border kolie

  Cena 160 Kč


  Malý sál:

  09:30 – Travel with us – Z Miami na Karibské ostrovy

  Odkaz na instagram: https://www.instagram.com/travelwithus123/

  Začátkem roku jsme absolvovaly cestu na Floridu a Karibské ostrovy (Bahamy, Jamajka, Kajmanské ostrovy, Belize, Roatán, Cozumel). Ne přednášce se dozvíte jak cestovat zdarma po Miami, co nesmíte minout při prohlídce města a rozhodně si musíte přidat na svůj itinerář. Ukážeme si nejkrásnější pláže Miami a národní park Everglades s aligátory. Povíme si, jak se cestuje výletní lodí, na jaké ostrovy se dá z Floridy plout a co na ostrovech vidět, kde si zaplavat s rejnoky a jak je to s bezpečností ve střední Americe. To vše a mnohem více na naší přednášce!

  Cena 99 Kč


  11:15 – Ondřej Jüngling – Letem světem aneb s kanclem v oblacích

  Ondrovi je 32 let a momentálně bydlí a pracuje v Praze, kde přispívá k šíření dobrého jména klubu Roxy Prague jako PR a marketing manažer. Nebylo tomu tak ale vždy. Ondra ve svých 25 letech opustil rodnou zemi, rodiče i přátelé a vydal se za leteckým dobrodružstvím na Blízký východ, do Qataru. Zde pracoval několik let pro katarskou státní aerolinku Qatar Airlines - jednu z nejluxusnějších aerolinií světa. Možnost být každý den na jiné straně zeměkoule ho pohltila natolik, že až (ne)šťastná náhoda ho přivedla zpátky! ,,Plnit si sny bylo děsně jednoduché. Máte peníze, máte letenky a pokud máte i čas, můžete cokoliv. Cokoliv jste si kdy přáli vidět a zažít. Jeden den se procházíte po Velké čínské zdi, lovite divoká prasata s křováky v Namibii, plavete se žraloky na Filipínách nebo se procházíte po posvátné Machu Picchu. Létání se stalo nezapomenutelnou součástí mého života.”

  Cena 99 Kč


  13:00 – Tomáš Štěpán – Kanada – Alberta a Britská Kolumbie

  Odkaz na web: http://www.polihotrip.cz/

  V roce 2015 jsem sbalil svých pět švestek do krosny a vydal se poznávat svět. Po pracovní dovolené na Novém Zélandu jsem se usadil v Kanadě – zemi medvědů a tisíců jezer. Podařilo se mi procestovat destinace jako Albánie, Vietnam, Laos, Kambodža, Malajsie, Singapur, Jížní Afrika, Svazijsko, Botswana a další. Ze svých cest připravuji přednášky a zábavnou formou se snažím lidem ukázat krásu ostatních zemí. Kanada je rozlohou druhá největší země světa. Na procestování celé země by člověk potřeboval několik životů. Díky pracovnímu povolení se do Kanady každoročně vracím. Velice rád Vám předám svoje zkušenosti z procesu žádání o víza a hledání práce. Mé toulavé boty mě opět táhly za dobrodružstvím a proto jsem zamířil do skalnatých hor Alberty. Alberta´s Rockies jsou hotovým rájem pro horala a fotografa. Vykoupeme se v ledových jezerech, zavandrujeme v divokých horách a vylezeme ty nejkrásnější místní hory. Sjedeme divokou řeku na kajacích a strávíme nějaký čas v přírodních léčivých pramenech. Podíváme se i do další provincie. Britská Kolumbie nabízí divoké hory a nespoutanou přírodu, která je domovem pro elky, soby, losy, vlky, horské kozy, ovce, pumy a všemi respektované medvědy grizzly. Kanada je země možností a krás. Země, kde medvědi dávají dobrou noc.

  Cena 99 Kč


  14:45 – Anna Šimáková Dosoudilová – Tělocvikářkou na Kavkaze: cestovatelský stand-up o Gruzii

  Odkaz na web: https://www.facebook.com/annadosima/

  Odkaz na video: https://www.facebook.com/annadosima/videos/976982322651688/

  Cestovatelský stand-up o Gruzii s promítáním a s autorskými texty od absolventky DAMU Anny Došimy. Gruzie, země mezi. Mezi Černým mořem a Kavkazem. Mezi Evropou a Ruskem. Mezi západem a východem. Mezi modernitou a tradicí. Mezi monoteismy a pohanstvím. Mezi okázalostí a chudobou. Mezi městem a vesnicí. Mezi zapomněním a lpěním na minulosti. Jak si Gruzíni užívají dne uprostřed tak rušné křižovatky, aniž by se nechali někým a něčím přejet? Subjektivní sociologická sonda do skrytých zákoutí gruzínské každodennosti. Navrch příběhy plné cviček, potu, dětského vzdoru a vodky místo sedativ. Anna Došima žila v Gruzii trvale více než dva roky. Půl roku pracovala jako tělocvikářka v mezinárodní škole, než ji z ní vyhnal duch Sovětského svazu spolčený s ideou školy jako byznysu, ve zbytku času chodila po horách a údolích, prováděla turisty, psala povídky a diplomku pro DAMU.
   

  Cena 99 Kč


  16:30 – Tomáš Šapovalov – Východní pobřeží Austrálie

  Odkaz na web: visitkiwi.cz

  Jaké je východní pobřeží Austrálie a na jaké lidi tu jako cestovatelé narazíte? Jak jsme většinu z naší cesty strávili v domovech místních lidí a proč nás označili za vrahy a zloděje? Nejen to se dozvíte z přednášky o naší 3 měsíční cestě autobusem z Brisbane do Cairns. Díky intenzivnímu kontaktu s místními jsme kromě návštěv turisticky atraktivních lokalit nahlédli i pod pokličku běžného života a objevili jsme věci, které turistům zůstávají utajeny. Přijďte si o nich se mnou popovídat.

  Cena 99 Kč


  18:15 – Anna Müllerová – Tři stanice v Peru – Treck na Machu Picchu

  O treku Salkantay: Na vlastní pěst jsme sami šest dní putovali až k úpatí Machu Picchu. Jak jsme se na to připravovali? Co všechno jsme měli s sebou? Den po dni vám představím proměnlivou krajinu And. Vystoupáme okolo ledovcového jezera, skrze sněžnou bouři i hlubiny pralesa, až k samotnému divu světa. Po cestě se stavíme na kafe u místnáku v kamenné chýši, zhoupneme se nad propastí a prozkoumáme tajuplné Machu Picchu. Také se můžete těšit na vyprávění o Cuscu, kde jsme tři měsíce bydleli. Na vůně a chutě místních trhů, na výlety po magických ruinách v okolí hlavního města Incké říše, na skřítky z lesa, na zážitky z týdenního festivalu Inti Raymi, na majestátné Andy které v Cuscu vyrůstají ze střech domů i na fotky srandovních lam.

  Cena 99 Kč


  20:00 – Vendula Žákova – Vanlife na Novém Zélandu

  Odkaz na Fb:https://www.facebook.com/pg/worklesswandermore/
  Odkaz na Instagram:https://instagram.com/salty_vanventures/
  Odkaz na Youtube:https://www.youtube.com/watch?v=oX8EyeuW_9Q&t=34s

  Pět měsíců jsme budovali obytňák snů a za dalších pět měsíců jsme s ním projeli celý Zéland. Měli jsme s sebou surfy, kajak a díky potápění, lovu harpunou a rybolovu jsme si jídlo sami chytali. Do toho jsme pracovali na dálku a objevovali krásy mimo turistický trasy. Že je vanlife spojený s ultimátní svobodou a skvělými zážitky, to už dnes každý ví. Povykládám Vám, jaký je tenhle životní styl doopravdy, nejenom jak vypadá na sociálních sítích. Ukážu vám rub i líc života v dodávce spolu se všemi problémy, fuckupy a ponorkou.

  Cena 99 Kč

Nahoru