Upravit stránku

Cestovatelský festival Pardubice posunut.

Nový termín je 13.11.2021 - 21.11.2021. Více informací ZDEVelký sál:

16:30 – Ladislav Kalous – Thajsko, Malajsie, Indonésie – Jak jsme s Nasi Gorengem nedojeli na Flores

Odkaz na web: https://www.spolusvetem.cz/)

Prázdninové dobrodružství v jihovýchodní Asii, které dopadlo úplně jinak, než jsme plánovali. Navštívíme spoustu chrámů, vydáme se do pralesů, na čajové plantáže a rýžová pole, budeme se potápět v úžasném barevném světě. Jedna návštěva v nemocnici a naše cesta i život se obrátí naruby.

Cena 145 Kč.


18:15 – Vladimír Váchal – Křest knihy – Únosně výstřední, 77 příběhů napříč světem

 

18:30 – Vladimír Váchal – Írán – dnešní podoba Perské říše

Odkaz na web: http://vachalvladimir.cz/

Islámská republika Írán je zemí, která se těší nebývale negativnímu obrazu napříč celý světem. V médiích jen těžko najdete nějaké pozitivní reportáže či radostné zprávy z tohoto koutu světa. Existují však výjimky a není jich málo. Pokud se na Islámskou republiku Írán podíváme okem cestovatele, zjistíme že se jedná o neuvěřitelně přátelskou a historicky bohatou zemi.

Vladimír Váchal se Íránu věnuje již přes 10 let. V minulosti zde žil a vystudoval perštinu. Do Íránu se každý rok pravidelně vrací, a to ať už jako průvodce svých expedičních výprav či tlumočník pro naše velvyslanectví a české firmy, které mají zájem zakotvit na zdejším trhu.
S přednášením o řadě zemích světa má Vladimír bohaté zkušenosti a zejména jeho přednášky o Íránu se těší popularitě již několik let. Právě proto nyní přichází s novou podobou přednášky o Islámské republice Írán, která nabídne nejen nové fotografie, ale i pohled obohacený o informace k současné situaci, která hýbe světem. Jak to dnes v Íránu vypadá? Jak se dnes po Íránu cestuje? Nejen tyto otázky budou v rámci přednášky zodpovězeny.

Cena 145 Kč.


20:15 – Dan Bárta – Na cestách za vážkami + koncert

Odkaz na web: http://danbarta.cz/cz/index
 

Dan je známý nejen jako skvělý zpěvák, ale také velký cestovatel a milovník vážek. Povypráví Vám o zážitcích z cest napříč světem za vážkami.
A po skončení přednášky pro Vás máme ještě připravený jako bonus cca 30-40 minutový koncert Dana a jeho kytaristy.

Cena 220 Kč.


Malý sál:

16:30 – Jiří Kalát – Pořádek a chaos – Maroko a Mauretánie

Odkaz na web: http://jiri-kalat.cz/

Maroko a Mauretánie, dvě africké země, sousedi, které jsou však naprosto rozdílné. Přestože se Mauretánie zmítá mezi chaosem i nepořádkem, dokáže nabídnout nádherné perly a neskutečné zážitky. Oko Afriky je jedním z nich, starobylé knihovny v Chinguetti další a na čtrnáctihodinovou jízdu v nákladním vagonu vlaku s rudou nikdo jen tak nezapomene. Maroko oproti tomu nabízí luxus, nádherné památky i fungující infrastrukturu. Jména jako Tanger, Marakéš nebo Sahara vzbuzují představu Orientu v jeho nejčistší podobě. Trvalo mi přes čtyřicet dní obě země projet, je za mnou více jak šest a půl tisíce kilometrů strávených ve vlaku, v autobuse, v džípu, stopováním u silnice, hikováním v horách nebo popíjením stovek (možná tisíců) skleniček berber whisky. O tom všem je toto povídání.

Cena 99 Kč


18:15 – Dominik Barták – Kosovo – Země, která (ne)existuje?!

Okružní cesta po nejmladším evropském státu, jehož existence či neexistence vyvolává i po 12 letech vzrušené debaty, a obava z možné eskalace problémů je všudypřítomná. Země plná bohaté historie, střetu kultur, ale také automyček a obchodu všeho druhu, neobydlených domů a lidských příběhů, ze kterých mrazí.

Cena 99 Kč.


20:00 – Marek Žďárský – S Markem za Gorilami

Povídání o práci 15 let ošetřovatelem v zoo goril a ostatních lidoopů a o cestách za nimi do volné přirody Ugandy, Rwandy a Konga. Marek se svého času staral i známou gorilu Moju.

Cena 99 Kč.


Nahoru