Upravit stránku


Velký sál:

09:30 – Vladimír Váchal – Súdán – to musíš zažít!

Odkaz na web: http://vachalvladimir.cz

Súdán je opravdu země, kterou musíte zažít. Dokonalý koktejl afrického bizáru, drsné reality, písku, přátelských obyvatel a úchvatných pyramid, kterých je zde více než v sousedním Egyptě.
Kulturní šok je náročným i obohacujícím prožitkem. Přijďte si poslechnout přednášku Vladimíra Váchala a zjistit jaké to je, opustit domácí stereotypy, komfortní zónu a zažít africký Súdán!
Taková cesta, zopakovaná po čtvrtstoletí, nutně vyvolává řadu srovnání, ale také emocí… Jak se žilo v tehdejším Sovětském Svazu a nyní?

Cena 130 Kč


11:15 – Klára Kolouchová – Kanchenchunga & K2 – Vlastní cestou

Odkaz na web: http://klarakolouchova.cz

Klára Kolouchová se stala první Češkou v historii, která zdola tři nejvyšší hory na Zemi. Po výstupu na Mount Everest (8.848 m n.m.) v roce 2007, stanula Klára v roce 2019 na vrcholech hned dvou osmitisícovek - posvátné Kanchenjungy(8.586 m n.m.) a nedlouho poté i na okouzlující a nemilosrdné druhé nejvyšší hoře světa K2 (8.611 m n.m.)!
Pražák, ale nedá se říci, že by byla křtěná poklidnou Vltavou. Do vínku jí bylo dáno nadšení pro věc, zvídavost, touha objevovat - žít. Svým elánem dokáže strhnout okolí, její optimismus spojený s chutí stále něco podnikat je neudolatelný. Není to ale jen touha po dobrodružství, po něčem stále novém, ale i hledání a nalézání zákonitostí našeho života, jeho smyslu. Je to o duševní pohodě, schopnosti se i zastavit, ale pak zcela určitě zase vyrazit za něčím novým. Výzva, je asi to správné slovo, na které Klára slyší; to je její slabost - nebo síla?
Na svou první osmitisícovku Cho Oyu (8.201 m n.m.) vystoupila v roce 2006 s Tashi Tenzingem, vnukem slavného Tenzinga Norgaye. Mezi její další zdolané vrcholy patří také nejvyšší hory kontinentů jako Aconcagua (6.959 m n.m.), Mount McKinley (6.094 m n.m.) nebo Elbrus (5.642 m n.m.).

Cena 140 Kč


13:00 – Josef Vrtal "Expert Pepa" – Na cestách s dcerami

Odkaz na web:: https://www.instagram.com/expert_pepa/

Známý automobilový specialista Pepa Vrtal / Fotr na tripu / bude vyprávět o svém cestování po světě a také o tom, jaké je to vzít své dvě dcery na cesty po světě.

Cena 150 Kč


14:45 – Petr Horký – Filmování v mizerných podmínkách

Odkaz na web: https://www.petrhorky.cz/

Když si člověk něco ukrutně přeje, život nám to splní. Ale splněný sen vždycky vypadá jinak než ta naše prapůvodní představa! Přednáška o cestě od prvních prázdnin až na egyptské vykopávky, před čelisti žraloků, k amazonským indiánům, na skály s Adamem Ondrou i na severní pól - vždycky s kamerou a vždycky jinak, než jsem čekal…

Petr Horký už 25 let cestuje s kamerou po celém světě. Tato přednáška nabízí pohled do filmařského zákulisí, je pozvánkou do filmového štábu, který si musí poradit ať se děje cokoli.

Cena 140 Kč


16:30 – Marek Slobodnik – Video, slideshow a povídání bánskobystrického cestovatele Marka Slobodníka z cesty napříč Afrikou na Jawách Pionýr

Odkaz na web: http://afrika.napionieri.sk/

Začalo to nevinným výletem, kdy jsme po střední škole vyrazili poprvé na pionýrech okolo Slovenska. Každým rokem jsme chtěli vidět toho více, no a po devíti letech se nám podařilo přejet napříč celým kontinentem. Pojďte si poslechnout povídání o tom, jak jsme se prodírali zamrznutou Evropou do Afriky, kde nás čekalo 45 stupňové peklo v Sudánu a nekonečné přejezdy pouští, tlačení do obrovských hor v Etiopii či nekonečné pláže Mozambiku... Pět cestovatelů, 5 měsíců na cestách, 15 tisíc kilometrů na jedněch z nejhorších jednostopých motorových dopravných prostředků.

Cena 160 Kč


18:15 – Honza "Tráva" Trávníček – (Obyčejné) Příběhy z nížin i velehor

Odkaz na web: https://www.honzatravnicek.cz/

Uběhlo již mnoho let, kdy Honza „Tráva“ Trávníček vyměnil atletickou kariéru za horolezeckou. Z mladého běhacího punkera se stal „rebel“ lezoucí do hor. Hlavním obsahem poutavé přednášky, kombinující video a fotky doprovázené autentickým komentářem, jsou zajímavé momenty z jeho cestovatelsko – lezecké historie. Nakoukneme však i do období, kdy manažerováním pomáhal kamarádům z legendární skupiny ZNOUZECTNOST. Takže i přesto, že se mu podařilo vystoupit na vrcholy pěti osmitisícovek, včetně těch nejobtížnějších – Annapurny a K2, tak jeho mottem je:
Život není jen o samotných vrcholech, ale i o nádherné cestě k nim… Je tedy jasné, že se můžete těšit na poutavé vyprávění a obrázky nejen ze samotných expedic, ale i z jeho milovaného Nepálu, Tibetu a Pákistánu. Poznáte cestovatelsky zajímavá místa a seznámíte se s místními přátelskými obyvateli a poznáte, že s úsměvem se žije lépe. Společně se podíváte i na nejzajímavější pasáže z nejkrásnějších nepálských treků. Na závěr Honza představí svou první knihu a proběhne její křtění. Honza „Tráva“ Trávníček je jeden z nejzkušenějších českých himalájských lezců, který vystoupla již na pět osmitisícovek - Gašerbrum (2009), Manáslu (2011), Annapurnu (2012), K2 (2014) a Čo Oju (2016). Vysokohorské lezení bez kyslíkového přístroje a pobyt v horách se stalo jeho životní náplní a proto svůj čas dělí mezi vysokohorské expedice a nepálské treky, kde průvodcuje se svou přítelkyní Miri.

Cena 160 Kč


20:00 – Petr Juračka – Cestování s drony

Odkaz: http://petr.juracka.eu//

Pro Petra Jana Juračkou jsou drony jsou jedním z hlavních tvůrčích nástrojů, a tak je nenechává doma ani při těch nejdivočejších výpravách. Dron jej doprovázel jak ve vysokých horách (K2 v Pákistánu, Ama Dablam v Nepálu, Kilimandžáro v Tanzanii), tak v tropickém pralese Ekvádoru, mořských pobřežích Austrálie, Jižní Afriky, Indonésie, Černobylu či Irska. Naposled sužoval svůj dron na Islandu, kde přišel o tři vrtule, joystick s ovladače a několikrát proletěl silným deštěm, aby nafotografoval nejkrásnější duhu svého života. A jak to vše dopadlo? To ještě teď neví ani on sám, ale velmi rád Vám to poví na přednášce. Nečekejte prosím od Petra odbornou přednášku, ale spíše uvolněné vyprávění plné postřehů ze života fotografa na cestách.

Cena 160 Kč


Malý sál:

09:30 – MIZUBIZU - Japonsko na kolech

Zuzana a Michal Blažkovi, alias MIZUBIZU, vyrazili s ročním vízem na nejsevernější bod Japonska. Postupně jižním směrem na kolech projeli všechny hlavní ostrovy a takřka všechny prefektury. Prozkoumali místa, kam běžní turisté nejezdí, nocovali, kde se dalo – v kempu, v parku, v love hotelu, na veřejných wc, před pětihvězdou, do které je nakonec manažer zdarma pozval, u místních, kteří je lanařili do buddhistické sekty… ale hlavně zjistili, že Japonci jsou překvapivě pohostinný a vůbec ne tak zvláštní národ, jak se traduje v médiích. Své čerstvé manželství podrobili slušné zatěžkávací zkoušce: na výpravě spolu doslova vybydleli 1.2 m široký stan a urazili téměř 10 000 km. A to přitom Michal kolo nesnáší! Ale pro lásku světa kraj.

Cena 100 Kč


11:15 – Ondřej Jüngling – Letem světem aneb s kanclem v oblacích

Ondrovi je 32 let a momentálně bydlí a pracuje v Praze, kde přispívá k šíření dobrého jména klubu Roxy Prague jako PR a marketing manažer. Nebylo tomu tak ale vždy. Ondra ve svých 25 letech opustil rodnou zemi, rodiče i přátelé a vydal se za leteckým dobrodružstvím na Blízký východ, do Qataru. Zde pracoval několik let pro katarskou státní aerolinku Qatar Airlines - jednu z nejluxusnějších aerolinií světa. Možnost být každý den na jiné straně zeměkoule ho pohltila natolik, že až (ne)šťastná náhoda ho přivedla zpátky! ,,Plnit si sny bylo děsně jednoduché. Máte peníze, máte letenky a pokud máte i čas, můžete cokoliv. Cokoliv jste si kdy přáli vidět a zažít. Jeden den se procházíte po Velké čínské zdi, lovite divoká prasata s křováky v Namibii, plavete se žraloky na Filipínách nebo se procházíte po posvátné Machu Picchu. Létání se stalo nezapomenutelnou součástí mého života.”

Cena 100 Kč


13:00 – Tony Danilov - Travel stand-up: Cysta kolem světa

Se zvednutým palcem do Teheránu. Promáchaný povodněmi v gruzínských horách. Bez dechu až na vrchol íránského Damávandu (5610 m n. m.). S kalašnikovy ozbrojenou vojenskou eskortou napříč pákistánským Balúčistánem. Zastavený čínskými paragrafy. Ohromen japonským bizárem i kanadským kultem trávy. Sám. Kolem světa. A s gramatickou chybou v názvu 🙂.

Cena 100 Kč


14:45 – Travel with us – Z Miami na Karibské ostrovy

Odkaz na web: : https://www.instagram.com/travelwithus123/

Začátkem roku jsme absolvovaly cestu na Floridu a Karibské ostrovy (Bahamy, Jamajka, Kajmanské ostrovy, Belize, Roatán, Cozumel). Ne přednášce se dozvíte jak cestovat zdarma po Miami, co nesmíte minout při prohlídce města a rozhodně si musíte přidat na svůj itinerář. Ukážeme si nejkrásnější pláže Miami a národní park Everglades s aligátory. Povíme si, jak se cestuje výletní lodí, na jaké ostrovy se dá z Floridy plout a co na ostrovech vidět, kde si zaplavat s rejnoky a jak je to s bezpečností ve střední Americe. To vše a mnohem více na naší přednášce!
 

Cena 100 Kč


16:30 – Tomáš Šapovalov – Východní pobřeží Austrálie

Odkaz na web: visitkiwi.cz

Jaké je východní pobřeží Austrálie a na jaké lidi tu jako cestovatelé narazíte? Jak jsme většinu z naší cesty strávili v domovech místních lidí a proč nás označili za vrahy a zloděje? Nejen to se dozvíte z přednášky o naší 3 měsíční cestě autobusem z Brisbane do Cairns. Díky intenzivnímu kontaktu s místními jsme kromě návštěv turisticky atraktivních lokalit nahlédli i pod pokličku běžného života a objevili jsme věci, které turistům zůstávají utajeny. Přijďte si o nich se mnou popovídat.

Cena 100 Kč


18:15 – Mája a Alča z AAWESOME.cz - Pěšky Patagonií - Až na konec světa

Mája a Alča se po cestě kolem světa vydaly na další expedici, Až na konec světa - divočinou Jižní Ameriky. Šly pěšky vysokými chilskými Andami, stopovaly po cestách, které končily v ledovcových jezerech, lezly po skalách bez cest, brodily řeky bez mostů a stále směřovaly na jih, až na konec světa. 4000 kilometrů, 3 měsíce, 2 holky s ukulelem a jedním snem.

Cena 100 Kč


20:00 – Lukáš Zeman - Bez plánů Fiatem 500 na nejsevernější výběžek Evropy, norský Nordkapp

Odkaz na web: https://www.lukas-zeman.cz/

Jak to dopadne, když bez plánů koupíte základní kempingové vybavení a typicky kempingovým vozem, Fiatem 500, vyrazíte na nejsevernější výběžek pevninské Evropy, norský Nordkapp? Jak vypadá půlnoční slunce? Co můžete potkat na severu Norska?

Cena 100 Kč


Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti