Upravit stránku


Velký sál:

09:30 – Miroslav Barta - Pohled do budoucna: minulost světa a my

Odkaz na web: https://www.miroslavbarta.cz/
Odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=x4olT6YBOcE

Žijeme v epoše, která nemá obdoby? Je náš svět tak unikátní, jak si myslíme? A budeme první civilizací, která poroste věčně? Nebo je vše prostě jinak a jsme jen dalším kamínkem do mozaiky příběhů člověka na tomto světě? Naše civilizace, úroveň technologií a znalostí obecně, vyspělost komunikací a lékařské péče i míra blahobytu mluví samy za sebe. Stejně tak ovšem můžeme pozorovat, že podobně jako v minulosti i dnes čelíme dobře známým výzvám, jakými jsou nárůst byrokracie, fungování či selhávání elit, role společenské smlouvy i lídrů, nadbytek nebo naopak chybějící zdroje energie, ekonomické krize nebo (ne)schopnost přizpůsobit se proměnám přírodního prostředí. Jak tedy dopadneme?

Cena 160 Kč


11:15 – Daniel Hagen - Na lodi po kanálech, řekách a jezerech Evropy

Odkaz na web: https://www.holandskonalodi.cz/

Na říční lodi dnes můžete proplout většinu států Evropy. A pohled od kormidla na města a městečka, ale i na okolní přírodu je úplně jiný než pohled ze břehu. Ode mne se dozvíte o plavbách Holandskem, Německem, Francií a Českem ...

Cena 140 Kč


13:00 – Tomáš Šapovalov - Nový Zéland

Aotearoa - Země dlouhého bílého mraku. Procestujte Nový Zéland od severu na jih se zakladatelem portálu VisitKiwi.cz. Navštívíme místa, kde žijí původní obyvatelé, podíváme se na lokace Pána prstenů a dozvíte se spoustu zajímavostí o životě v této krásné zemi.

Cena 140 Kč


14:45 – Karel Loprais - Monsieur Dakar

Odkaz na web: https://www.loprais.cz/

Karel Loprais je dodnes jednou z největších osobností Rallye Dakar. Ze všech závodníků v historii má Monsieur Dakar na svém kontě druhou nejlepší bilanci pódiových umístění, před ním je již jen nedostižný Stéphane Peterhansel. Přijďte si poslechnout povídání Karla Lopraise o cestování a o Dakaru.

Cena 190 Kč


16:30 – Roman Zach a Jiří Novák - Hledání ztracených světů - Indonésie

Odkaz na web: https://www.ceskatelevize.cz/porady/12500835975-hledani-ztracenych-svetu/

Herec Roman Zach si v novém cestopisném dokumentu splní svůj klukovský sen a vyrazí za dobrodružstvím do exotické Indonésie. A vydá se po stopách dávno zapomenutých civilizací, prožije starověké rituály, objeví kouzla panenské přírody, zatančí si z démony nebo ochutná domorodou pálenku uprostřed pralesa. Vydejte se společně s ním na výpravu do světů, které dávno považujeme za tracené a zjistíte, že i v dnešním světě je pořád co objevovat. Vyprávět o Jávě, Východní Jávě, Bali, Komodu, Floresu, Sumbě a Aloru bude ještě s režisérem Jirkou Novákem.

Cena 160 Kč


18:15 – Martin Šonka a jeho cestování po světě- moderuje Petr Voldán

Odkaz na web:www.martin-sonka.cz

Martin Šonka - známý akrobatický pilot, mistr světa v Red bull air race a také člověk, který procestoval svět křížem krážem. S Martinem si bude formou rozhovoru a formou Vašich dotazů povídat moderátor Petr Voldán. Přijďte si poslechnout nevšední povídání Martina Šonky o tom, jak cestuje a necestuje jeden z nejznámějších pilotů současnosti.

Cena 190 Kč


20:00 – Jarda Bouzek - Švédskem a Norskem nad polárním kruhem

Švédsko není klasickou cestovatelskou destinací, ale možná vás překvapí, co všechno tu lze vidět a zažít. Nad polárním kruhem absolvujeme část jednoho z nejtěžších evropských treků v Národním parku Sarek a lze bez nadsázky říci, že se jedná o zážitek v pravdě drsný a jedinečný. Uvidíte mnoho fotografií nádherné švédské přírody a přidám i videa z ptačí perspektivy. Báječné a všemi opěvované norské Lofoty. Jsou skutečně tak krásné? A jak to vypadá na údajně nejsevernějším bodu evropského kontinentu? Severem Norska se vydáme v druhé části projekce z Lofot až na Nordkapp

Cena 150 Kč

1

Malý sál:

09:30 – Tomáš Štěpán - Jihoafrická republika, Svazijsko a Botswana - Hledání té pravé Afriky

Odkaz: http://polihotrip.cz
Odkaz:https://www.youtube.com/watch?v=NfD3-u994oc

Už od malička jsem snil o cestě na černé kontinent. Vždycky jsem chtěl vidět tu pravó Afriko z pohádek a dokumentů, tu Afriko z dětských knížek a snů. Sledovat všechna ta zvířata, jak se prohání nekonečnó savanó. Pozorovat krále zvířat ve volné přírodě. Vychutnat si brzkou snídani při sledování stáda slonů. Být součástí okamžiku, kdy se kolem nás proženó šílenó rychlostí stádo gazel, zeber a pakoňů. Vždy jsem chtěl pocítit vůni Afrike. Vůni vyprahlé krajine s červenó hlínó. Pocítit africký prach na vlastní kůži. Zajímalo mě, jestli ještě taková Afrika, vůbec někde existuje. Co myslíte, podařilo se mi najít taková místa?
Vyrazil jsem na 2 měsíční cesto prožít nezapomenutelný dobrodružství. Čekala mě však cesta plná překážek a nástrah.
Přál jsem si lézt po horách a nikoho nepotkat. Chodit po neznačených trasách a tábořit, kde se mi zamane. Vařit na ohni, spát pod širákem, pozorovat hvězde na nebi a cítit se naprosto volný a svobodný.
Pojďte zapomenout na denní problémy, povinnosti a starosti. Pojďme si společně užít naprosté volnosti a svobody člověka. Vyrazte se mnou do Jihoafrické republike s krátkou zastávkou ve Svazijsko. Objasním Vám pojem obrácený rasismus, který se v JAR často používá. Pokračovat budeme do Botswane, kam jsem vyrazil stopovat kalahárské lve. Navštívíme národní parke, rezervace a záchranné stanice. Ochutnáme africkó kuchyni. Tradiční pokrme i africké meso. Okusíme gazelo, buvola a pštrosa. Navštívíme vesnickó školu a přespíme u místních, kde zatancujeme tradiční zulu tance. Přejdeme Dračí hory. S 4×4 expedičním vozem se vydáme do divoké, vyprahlé, neprostupné krajine Centrálních Kalahár. Podělím se s Vámi o neplánovaném nočním setkání s divokou šelmou a uvíznutí v hlubokém písku. Nakonec dojedeme až k oceánu, kde budeme surfovat na divokých vlnách. Vyzkoušíme potápění s velkým bílým žralokem. Zamáváme tučňákům, velrybám a lachtanům. Jak chutnala místnímu etniku naše moravská šlivovica a co si o nás Češích vůbec myslí? To vše Vám ukážu a povím.

Cena 100 Kč


11:15 – Travel with us - Mexiko

Odkaz: https://www.instagram.com/travelwithus123/

Na přednášce si povíme všechny důležité informace související s cestou do Mexika včetně covidové situace. Ukážeme si nejkrásnější pláže Karibiku, neobydlený ostrov Isla Contoy, mayské vesnice se šamany, hippies ostrov Holbox, jeden z divů světa a další zajímavá místa, která rozhodně nesmíte vynechat ze svého itineráře (včetně pár tipů místní kuchyně). Zaměříme se na místní bezpečnost, ceny ubytování, dopravy. Tohle vše a mnoho dalšího se dozvíte na přednášce Krásy Mexika.
Přednáší: Karolína Kilhofová & Denisa Zmeškalová

Cena 100 Kč


13:00 – Jan Macháček - Kolumbií po českých stopách

Odkaz na web: https://www.cestolet.cz/

Pestrobarevná, temperamentní, rozmanitá, nádherná,... To všechno je Kolumbie. V jeden den jste v horách, kde je sotva 10 °C a druhý můžete běhat po poušti, kde je více než 40 °C. Hory se tu střídají s plážemi a kávovými plantážemi. Do toho všeho se místní neustále usmívají drsné historii konce 20. století navzdory. Do Kolumbie jsem se vypravil hledat ta samá místa, která před 50 lety navštívila moje rodina. Chtěl jsem najít rodinu kmotra mé tety a pak také Ford Mustang, kterým se tam můj děda před 50 lety projížděl. Díky mé neobvyklé misi, jsem zažil Kolumbii jinak než ostatní. Hodně času jsem strávil s místními a to mi možná pomohlo trochu pochopit, jak v této nádherné zemi chodí a také to, že ty stereotypy, nejsou úplně pravdivé. Na co se můžete těšit?

1. Na porovnání míst, které jsem vyfotil před 50 lety a nyní
2. Nějaké ty cestovatelské tipy (hory, pouště, pláže, města,...)
3. Na komplikovanou historii, ze které se i my můžeme vzít příklad
4. A ještě komplikovanější síť mých kolumbijských kontaktů, díky kterým byla moje cesta tak úžasná.

Kolumbie je úžasná, ani dva měsíce, nestačí k prozkoumání všech hor, pláží, pouští, pralesů a nádherných městeček. Na druhou stranu stačily, abych navštívil některá z míst, která před 50 lety vyfotili moji prarodiče a vyfotil je znova. Díky mé síti kontaktů jsem se projel starým Fordem Mustang Bogotou, navštívil slavné Escobarovo vězení, stal se učitelem na univerzitě anebo si vyrazil se sestrou Jana Krause na zmrzku.

Cena 100 Kč


14:45 – Matouš Vinš - Skotsko - 8 000 km na motorce

Odkaz na web: : http://www.matous-vins.cz/

Do Skotska se budu vždy rád vracet a nikdy mě neomrzí. V květnu 2019 jsem do něj poprvé vyrazil na motorce, za naprostou svobodou a pořádným dobrodružstvím. Samozřejmě s foťákem a tentokrát i dronem. 2 týdny jsem se pak toulal kolem jezer, mezi horami, obdivoval nejhezčí pláže Evropy a bloudil zapomenutými silničkami na dalekém severu. Skotsko je nádherné za jakéhokoliv počasí a na projekci si jeho scenérie vychutnáte hezky v teple a suchu – na rozdíl ode mě. Čekají vás dechberoucí fotografie i akční videa.

Cena 100 Kč


16:30 – Karel Wolf - Cestování kolem světa s Karlem Wolfem

Odkaz na web: www.kolemsveta.cz

Cestovatel a fotograf Karel Wolf představí v novém formátu nejzajímavější místa, která navštívil za posledních 15 let na všech kontinentech. Afrika, Asie, Jižní Amerika, Nový Zéland, Reunion, Norsko. Sopky, solná pole, amazonská džungle a další místa, která stojí za to navštívit. Nechte se inspirovat, kam vyrazit během příštích měsíců.

Cena 99 Kč


18:15 – Jarda Bouzek a Karel Štěpánek a jejich Travel show

Přijďte na úplně novou netradiční cestovatelskou show dvou zkušených cestovatelů, která Vás provede napříč celým světem.

Cena 100 Kč


20:00 – Lukáš Socha - Thajsko - 3 roky prázdnin

V Thajsku jsem ať už pracovně nebo soukromě pobyl dohromady 3 roky. Samozřejmě neznám čísla, ale jsem si téměř jist, že nejčastější první exotikou lidí v Česku, kterou vyzkouší na vlastní pěst, je Thajsko. Ponechme stranou dostupnost a krásy Thajska, důvody, proč tomu tak je, jsou i jiné: fungující turistická infrastruktura, bezpečnost, dostatek informací, i proto, že každý zná někoho, kdo tam byl, a celková jednoduchost toho cokoliv zařídit a koupit.
Má přednáška Vás zavede na pobřeží andamanského moře kde navštívíme například můj oblíbený Národní park Koh Lanta, dále se vydáme do známých turistických destinací dolního Jiřího zálivu a nenecháme si ujít ani severní část země, kde se podíváme na tradiční život kajanských žen, známých svými dlouhými krky.

Cena 100 Kč


Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti