Upravit stránku


17:00 – Vladimír Hauk - Z Čech až na konec Číny

To nejlepší z prvních 12 000 km cesty kolem světa. Výběr nejveselejších, nejdramatičtějších i nejdojemnějších příběhů z putování přes Polsko, Bělorusko, Rusko, Tatarstán, Baškortostán, Kazachstán, Ujgursko a Čínu. Vlakem, autobusem, na skútru, na kole i pěšky. S malým batůžkem, čistou hlavou a nadhledem člověka otřískaného životem.


18:30 – Slávek Král – Autostop kolem světa

Slávek Král cestuje už 9 let. Dvakrát objel svět stopem a na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku. Nastopoval přes 300 000 km po více než 86 zemích světa. V listopadu vyšla Slávkova první kniha „Stopařův průvodce zeměkoulí“, ve které najdeš ty nejzajímavější, nejbláznivější a nejextrémnější příběhy.
Nebaví ho sedět doma, a tak jezdí na výlety. Na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku a k tomu si dal dvě roční cesty kolem světa.
Během 7 výletů navštívil 8 divů světa, pracoval v 19 státech, dobrovolničil na víc než 40 místech a navštívil 86 zemí. Stopnul si autobus, sanitku, pohřební auto, motorky, lodě, drogový dealery, policisty, koně i letadlo.

Odkaz na web: https://slavekkral.cz/anotace/?fbclid=IwAR3vvKbh6Uz4YEaYitYRqdd1v7bu1AF2RRNpLnodsZG5rrZaPU5l6YcU1uE


20:00 –  Jana Troupová – Nejkrásnější místa Jižní Ameriky

Z andských ledových šestitisícovek přímo do vod Pacifiku, z pustých pouští na hlučné karnevaly, z koloniálních měst do samého srdce džungle. Pracovně, cestovatelsky, intimně i naučně… prostě to nejlepší z cest Jižní Amerikou.

Je špatné jíst želví vajíčka? Proč guatemalský bůh kouří a nesmí do kostela? Může turista z Evropy uškrtit kajmana? Jaký směnný kurz nabízí kolumbijští vojáci? Co má společného Kafka s Marquézem? Jak slaví v pralese plnoletost? Kolik lidí si zaplave v bahnitém sopouchu vulkánu? Jak se leze na nejvyšší aktivní sopku světa? Je cesta smrti opravdu tak nebezpečná? Jedí horníci obětované lamy? Jak se pracuje v pralese na počítači plném švábů? Proč je Machu Picchu nejkrásnější ráno? Jak vypadá karneval na jezeře Titicaca? Co vše se dá zažít, když spíte sami na pláži ve stanu – na Galapágách?


Nahoru